Skip to main content

Zdravím vás pán Legát, chcem vás poprosiť o priblíženie metódy pulznej magnetoterapie a na čo je dobrá. Ďakujem.

 

Pulzná magnetoterapia je liečba, ktorá sa vykonáva pomocou magnetického poľa. Názov „magnet“ je odvodený od gréckeho mesta Magnesia, kde sa už v staroveku ťažil minerál nazývaný magnetovec. Liečivé účinky tohoto minerálu poznal aj slávny Hippokrates.

História magnetoterapie

Už v roku 1600 vyšla kniha, v ktorej sú rozobrané a opísané vplyvy magnetického poľa na ľudský organizmus. Prvý magneto-terapeutický prístroj, ktorý bol založený na takomto princípe, bol patentovaný v Berlíne v roku 1869. Pomerne úspešne sa pomocou neho liečili predovšetkým rôzne bolesti a reumatizmus. Na začiatku 20. storočia sa čoraz častejšie začalo poukazovať na možnosť zlepšenia hojivých procesov pomocou magnetických pulzov. Prvé celosvetové biomagnetické sympózium sa konalo v Chicagu v roku 1961.

Súčastnosť magnetoterapie

V súčasnosti sa pulzná magnetoterapia úspešne rozvíja a nachádza stále nové možnosti svojho uplatnenia. Mechanizmus jej účinku je založený na zlepšení priechodnosti bunečných membrán. Pomocou pulznej magnetoterapie sa mení aktivita Ca. iónov. Dochádza k ovplyvneniu vedenia nervových vzruchov, vazodilatácii (rozšírenie ciev). Výsledkom magnetoterapie je okrem tíšenia bolestí, účinnejšie zásobovanie buniek kyslíkom a ďalšími potrebnými látkami. Zlepšuje sa hojenie a regenerácia organizmu.

Význam magnetoterapie

Kľúčový význam v tomto procese hrá špecifická frekvencia a tvar magnetických pulzov. Pre svoje mnohostranné použitie ju označujú za jednu z liečebných metód budúcnosti.

Pulzné magnetické pole možno s úspechom použiť pri artróze, artritíde, syndróme karpálneho tunelu, CC a CB syndróme, myopatii, koreňovom syndróme, paréze periférnych nervov, spondylóze, chondropatii chrbtice, algodistrofickom syndróme, poúrazových stavoch, zápaloch. Pomáha aj pri ochoreniach akými sú dna, osteoporóza, poruchy prekrvenia, uvoľňovaní svalových blokád a spazmov, svalovom a kĺbovom reumatizme.

Vyšetrenie zo živej kvapky krvi

Pri pretrvávaní vašich zdravotných problémov vám odporúčame absolvovať vyšetrenie zo živej kvapky krvi pod mikroskopom. Na základe tejto diagnostiky vám budeme môcť odhaliť komplexný obraz o vašej krvi a vašom zdraví. Pomôžeme vám zistiť príčinu a rozsah zdravotného problému a zlepšiť stav vášho organizmu.