Skip to main content

Som v štvrtom mesiaci tehotenstva a mám silné bolesti chrbta a šije, maséri z môjho okolia ma odmietajú, prečo? a ako si mám pomôcť?

 

To, že vás odmietajú masírovať je bežný bezpečnostný postup pri všetkých tehotných ženách. Totižto tehotenstvo u žien patrí medzi kontraindikácie v rámci klasickej masáže. V prípade, že má žena akékoľvek problémy počas tehotnosti až rizikové tehotenstvo – je klasická masáž úplne kontraindikovaná .

Pri masáži dochádza k rôznym reakciám v tele. Masáž zvyšuje prekrvenie, pričom sa zároveň zvyšuje tlak, ovplyvňuje sa nervový systém, dochádza k zmenám obranných chemických aj imunologických schopností a vznikajú tiež hormonálne reakcie.

Všetky tieto fakty vedú k tomu, že v prvých mesiacoch sa môže vyvolať samovoľný potrat a v neskorších mesiacoch sa môže vyvolať aj predčasný pôrod.

Netreba však mať hneď hlavu v smútku. Tehotným mamičkám  sa dá veľmi dobre pomôcť aj v tomto zdanlivo bezvýchodiskovom stave. Platí tu biologické pravidlo, že slabé podnety životnú činnosť stimulujú a silné podnety pôsobia opačne. Dá sa v tomto prípade použiť takzvaná ,, Baby masáž“ (bejbi – detská), ktorá je pri dodržaní pár jednoduchých pravidiel úplne bezpečná.

Inými slovami váš manžel vás môže hladiť na boľavých miestach v polohe v sede alebo v ľahu na boku. Ťahy majú ísť  smerom od srdca a nemajú byť príliš silné. Taktiež sa vám môže uľaviť pri hladení  „masáži“ nôh a tu je taktiež treba dodržať smer hmatov od srdca.

Taktiež sa s dobrými výsledkami používa reflexná masáž chodidla a masáž chodidla hlavne palcov a tiež vnútornej strany chodidla, kde aj tu stále platí zásada, nie príliš silno.

Ak budete mať nejaké otázky alebo nejasnosti ohľadne masáže, kontaktujte nás na altechniky@altechniky.sk; mob. 0905 427 848

Kontaktujte nás aj v prípade vášho záujmu o vyšetrenie – Živá kvapka krvi (rozbor krvi pod mikroskopom), budeme sa vám venovať a snažiť sa pomôcť vám s vašim problémom 🙂