Skip to main content

Srdečne vás zdravím, mám bolesti medzi lopatkou a chrbticou. Čítal som o bankovaní, je to pre mňa vhodné? A na čo všetko je to prospešné? Ďakujem.

 

,,Bankovanie”, vákuová podtlaková masáž. Klasická fyzioterapeutická metóda, stará približne 5 000 rokov, nejasného pôvodu, ktorá sa vyvinula z metódy púšťania žilou. Bankovanie spôsobuje vďaka podtlaku až 12x intezivnejšie prekrvenie, než aké sa dá dosiahnuť pri klasickej masáži. Vplýva na organizmus prostredníctvom tzv. Haedových zón. Reflexne s hlbokým segmentovým efektom, uvoľňuje svalstvo, napomáha k odtoku lymfy, detoxikuje a dokonca vplýva na telo aj cez meridiány. Vďaka týmto faktom sa bankovanie využíva najčastejšie pri poruchách pohybového aparátu a stuhnutom svalstve. Druhá oblasť najčastejšieho používania sú rôzne potiaže s gynekologickým a urologickým komplexom. Tretia oblasť sa zaoberá stavom, akým je zápal pľúc a priedušiek. Okrem iných rôznych indikácií, pre ktoré je bankovanie vhodné, sa s veľkou obľubou a ešte väčším úspechom používa na odstránenie a zmiernenie príznakov celulitídy.

Kontraindikácií pri tejto metóde je veľmi málo, sú to hlavne hemofília, krehké cievy, nádory a leukémia. Samozrejme aj niektoré kontraindikácie z klasickej masáže. Idú totiž ruka v ruke. V podstate sa bankovanie bez masáže nerobí.

Teda, ak nemáte niektorú z týchto kontraindikácií, tak je pre vás vhodné absolvovať bankovú vákuovú  masáž  a verím, že vám pomôže. Je vhodná pre ľudí, ktorí majú bolesť hlavy, bolesť krížov, bolesť chrbta, chodidla a iných častí tela.

Prajem skoré uzdravenie.