Skip to main content

Dobrý deň pán Legát, mám 45 rokov a už tretí rok trpím bolesťami prostaty s jej sprievodnými znakmi pri tomto probléme. Je niečo s čím by som si mohol pomôcť alebo aspoň zmierniť tento problém ?

 

Problém s prostatou (prostatitída)

v tomto veku má problémy s prostatou už skoro každý druhý muž. Dnešná medicína rozoznáva štyri základné kategórie problémov s prostatou. Sú to dva druhy bakteriálnej, nebakteriálna a asymptomatická nezápalová (náhodné bioptické nálezy).

 Prostata – prejavy ochorenia

Každý zápal prostaty sa prejavuje množstvom nepríjemných prejavov ako sú napr. bolestivé močenie až stolica, odkvapkávanie moču, bolesťou v podbruší, časté močenie a zadržiavanie moču, následné psychické a sexuálne problémy. Je dôležité, aby ste pri akomkoľvek podozrení na zápal prostaty navštívili lekára, aby sa určilo do ktorej kategórie váš zápal patrí.

Prostata – riešenie problému 

Pri akútnom bakteriálnom zápale sa nedoporučuje nič svojpomocné, pri ostatných troch kategóriách sa dá doporučiť prekrvenie prostaty až jej priama masáž, to sa dá veľmi dobre dosiahnuť napríklad bankovaním a kvalitnou masážou celej oblasti panvy.

Prekrvenie sa dá zabezpečiť aj pomocou Hirudoterapie. Jedná sa o terapiu pomocou pijavíc lekárskych – ich prikladaním na telo. Pijavica lekárska má v sebe cez 150 druhov bioatívnych látok. Bioaktívne látky nám pomáhajú pri odstránení zápalových procesov v tele, jeho prekrvení – hlavne v oblasti prikladania, vylepšení krvi a stien žíl a ciev. Taktiež účinne detoxikuje organizmus.

S úspechom sa používajú kúpele a silice z byliniek, Hluchavka biela, Serenoa pílkovitá, Hortenzia, Praslička a Pýr. Rozhodne je vítané pri akomkoľvek náznaku problému s prostatou zvýšiť príjem zinku, vitamínu F a lecitínu.

Prajem vám veľa šťastia a rýchle uzdravenie .