Skip to main content

Dobrý deň pán Legát, mám 35 rokov a pracujem ako šička. Pred niekoľkými týždňami mi diagnostikovali dnu. Užívam aj lieky proti dne, ale veľmi mi nepomáhajú. Čo dna vlastne je a ako si môžem pomôcť ?

 

Dna

Arthritis urica je metabolická choroba, ktorá sa vyznačuje zvýšenými hodnotami kyseliny močovej v krvi. Kryštáliky soli sa ukladajú najčastejšie v kĺboch v palci na nohách, v kolene, prstoch na rukách a lakťoch. Dochádza aj k mimokĺbovým výskytom, k chronickému poškodeniu kĺbov a obličiek. Najčastejšie sa vyskytuje u mužov stredného veku. Prvé záchvaty dny bývajú bez zjavnej príčiny a náznakov. Niekedy sa vôbec nedá určiť spúšťací faktor. V polovici prípadov tohto ochorenia zohráva úlohu dedičnosť. Dnu spustiť poranenie, chirurgický zákrok, stres, alkohol a niektoré lieky, ochorenie obličiek a nedostatok určitých enzýmov, dokonca aj niektoré potraviny. Neprospieva ani fajčenie. Mimo klasických postupov je pri dne najúčinnejšie moxovanie, teda nahrievanie kĺbov moxou. Vynikajúcou pomocou je zmena stravovania vhodnými potravinami sú ovocie a zelenina, neplnotučné mlieka. Dôležitý je aj pravidelný pitný režim. Denne treba vypiť aspoň 1,5 až 2 l tekutín. Úplne nevhodná je konzumácia vnútorností, silných mäsových vývarov, zveriny, údenín, piva. Nevhodné sú aj tuky, čokoláda, káva, destiláty a tmavý čaj.

Ja mám skúsenosti s užívaním prípravku – Molekulárny vodík. Má výrazné protizápalové účinky, pôsobí ako antioxidant, likviduje škodliviny, toxíny, jedy aj voľné radikály v tele. Je na vnútorné aj vonkajšie použitie, vo forme kapsúl. Tie sa dajú použiť aj do vody ako kúpeľ.

Pri včasnom liečení a dodržiavaní presných pravidiel sú prognózy veľmi dobré.