Skip to main content

V mnohých časopisoch a médiách ste už mali možnosť počuť o najnovšej novinke na Európskom trhu – Masáž lávovými kameňmi. My sme sa na ňu opýtali nášho poradcu – maséra, lymfoterapeuta a chiropraktika Radka Legáta.

 

O aké kamene a akú masáž sa jedná ?

Pri tejto terapii sa používajú kamene z lávy. Obsahujú veľa železa a sú tmavé a veľmi tvrdé. Veľmi dobre kumulujú teplo a dokážu ho odovzdať telu. S týmito horúcimi kameňmi sa masíruje celé telo a nechávajú sa aj položené na určitých bodoch tela.

Koľko kameňov sa používa pri masáži ?

Na masáž je potrebných jeden až štyridsať kameňov rôznych veľkostí. Výber kameňa je závislý od časti tela a svalovej skupiny, s ktorou pracujeme. Závisí aj od cieľa, ktorý chceme dosiahnuť.

Prečo sa používajú práve kamene ?

Tieto kamene dokážu odovzdať teplo, vytiahnuť vlhkosť z tela, harmonizujú celé telo a myseľ, pomáhajú liečiť, zbavujú bolesti a stimulujú akupresúrne body.

Čo sa odohráva v tele pri masáže horúcimi kameňmi ?

Používajú sa horúce aj studené kamene, dochádza k silnému prekrveniu, stimuluje sa lymfatický obeh. Tiež sa napomáha k lepšiemu odplavovaniu odpadových látok, zlepšuje sa metabolizmus a okrem toho sa uvoľňujú svalové kŕče. Táto terapia odbúrava stres, nastoľuje emocionálnu a psychickú rovnováhu. Je vhodná pri pooperačnej a posttraumatickej rehabilitácii. Vylučujú sa pri nej hormóny zodpovedné za utíšenie bolesti, má aj analgetický efekt.

Dá sa masáž deliť na časti alebo sa masíruje len celé telo ?

V situáciách, ktoré si to vyžadujú sa dá masáž deliť aj na určité časti. Je to hlavne pri problémoch s chrbtom a krížami.

Aká je stará táto masáž ?

Masáž lávovými kameňmi je veľmi stará liečebná procedúra. Zlučuje viacero samostatných druhov masáži. V Európe sa však stala obľúbenou až v posledných dvoch rokoch.

Pre koho sú určené horúce kamene?

Pre každého, kto chce zažiť neopakovateľný zážitok a nemá nejaké kontraindikácie z klasickej masáže. Môžu ju absolvovať aj deti, približne od ôsmych rokov a dospelý, až po tu najvyššiu vekovú skupinu.

Komu by ste vy osobne odporúčal tento zážitok ?

Vzhľadom na účinky týchto kameňov, odporúčam to zvlášť každému, kto sa potrebuje aspoň na chvíľu vymaniť z tohto hektického života plného stresov a napätia. Ďalej ľuďom, ktorý trpia chronickými bolesťami chrbta zvlášť spôsobenými chladom.

Ako dlho trvá táto masáž ?

Podľa voľby účelu a riešenia problému masáž trvá jednu až dve hodiny.