Skip to main content

Dobrý deň pán Legát, mám 35 rokov a mám neustále bolesti hlavy, niekedy sa na ne budím aj v noci, mohla by to byť migréna? Čo to vlastne znamená?

 

Migréna všeobecne

Podľa novodobých názorov odborníkov na neznesiteľné bolesti hlavy – migrény, je zhodný fakt, že pri 99,9% migrény sa jedná o zablokovanú krčnú chrbticu a v 0,1%  o skutočnú migrénu. Migréna je choroba, ktorú si často krát ľudia mylne zamieňajú s bolesťou hlavy. Bolesť hlavy silná a pulzujúca je jej sprievodným javom a môže trvať aj niekoľko hodín až dní. Pritom je sprevádzaná nevoľnosťou, zvracaním a aj citlivosťou na svetlo  a zvuky.

Berie sa do úvahy aj  fakt, že krčná oblasť je najviac zanesená znečistenou lymfou. Častou príčinou bolesti hlavy je dysfunkcia pečene, napr. nadmerným preťažením pečene požívaním bieleho cukru, alkoholu a podobne sa dramaticky zvyšuje spotreba horčíku v tele (v pečeni prebehne každú sekundu asi 500 reakcií).

Horčík je základný kov nevyhnutný pre správnu činnosť svalov a úponov. Aby ho v krízovej situácii ako je po príjme  bieleho cukru, bolo dostatok na správnom mieste, pečeň robí prídelový systém a začína pri srdci, krčná chrbtica je žiaľ na konci. Výsledok je taký, že svaly a úpony v okolí krčnej chrbtice tuhnú a energia v nich prestáva normálne prúdiť. Preto sú pri tomto probléme vhodné niektoré masáže. Odporúčame napr. jemnú masáž a reflexnú masáž, ktoré veľmi účinne pomáhajú pri tomto probléme. Nejde však o mobilizačky. Na spazmy sú tiež účinné bioaktívne látky z pijavice lekárskej. Je to preto, že pijavica lekárska počas svojho kŕmenia sa, vstrekuje do nášho tela spomínané bioaktívne látky. Je ich cez 150 druhov a pôsobia protizápalovo, riedia krv, detoxikujú organizmus a výborne prekrvia miesto priloženia. Samozrejme je veľmi dôležité pri migrénach dodržiavať pravidelný pitný režim.

Oslabenie pečene v spojitosti s oslabením žlčníka spôsobuje veľmi slabý tok energie v meridiánu žlčníka, naviac blokovaný v oblasti 3 stavca C3 z prava, spôsobuje silné bolesti hlavy a pocity na zvracanie až zvracanie. Konečný dôsledok to má v látkovej výmene a v bolestiach kĺbov čo je častý sprievodný znak migrény. Hlavným činiteľom pri odstránení migrény je úprava stravy. Stresy, nepravidelný spánok, šokové zobúdzanie sa ráno, to všetko spôsobuje bolesti hlavy a stuhnutú krčnú chrbticu.