Skip to main content

Som učiteľ na základnej škole a mám stále pretrvávajúce bolesti hlavy, stuhnutý krk a ramená, niekedy sa mi točí hlava a chytajú ma mdloby, poradíte mi čo mám robiť ?

 

Môže sa jednať o stuhnutú krčnú chrbticu, následkom čoho môžete mať aj migrény.

Stuhnutá krčná chrbtica

sa často prejavuje a sprevádza ju aj bolesť hlavy. Vaše zamestnanie vyžaduje státie aj dlhšie sedenie a pohyb, ktorý vykonávate je pravdepodobne jednotvárny – strnulé polohy. V týchto polohách je krčná chrbtica namáhaná najviac. Príčin stuhnutia krčnej chrbtice môže byť viac. Môže sa jednať o strnulý sed za počítačom, dlhé státie, prievan alebo klimatizácia na oblasť hlavy, či krku a podobne.

Bolesť hlavy

je pravdepodobne sprievodným znakom stuhnutých krčných svalov. Tieto pravdepodobne blokujú a pritláčajú nervové vlákna a aj cirkuláciu krvi do hlavy. To, že vás sprevádzajú aj závraty, značí o ďalších príčinách, ktoré vám tento problém ešte viac komplikujú.

Komplexom takýchto príznakov najčastejšie trpia učitelia. Súvisí to aj s nepravidelným pitným režimom, čo následne blokuje tok lymfy v terminuse, krku a šiji. Lymfa je kanalizáciou tela a odvádza z tela všetky nahromadené nečistoty, V prípade, ak je blokovaná, začnú tuhnúť svaly  a je to príčina zatoxikovania tkaniva a následné oslabenie miestnych orgánov a svalov.

Čo treba robiť

V tomto prípade už nestačí len klasická masáž. Závrate úzko súvisia aj so stresom, preťaženou psychikou človeka a celkovou vyčerpanosťou (pokiaľ sú vykonané vyšetrenia vylučujúce závažne ochorenia). Pokiaľ vám masáže prospievajú, treba v nich pokračovať. Môžte zvážiť pridať lymfodrenáž, ktorá vám prečistí lymfatický systém. Masáž pomocou baniek – bankovanie tiež môže pomôcť, kvôli intenzívnemu prekrveniu. V prípade pretrvávania bolestí, môžete skúsiť pijavice lekárske, ktoré tiež pomáhajú pri odstránení spazmov. Pijavica lekárska vám dá navyše  bonus v podobe detoxikácie organizmu, vylepšenia kvality krvi a mnoho ďalších.