Čo vlastne ESP je?

 

V latentnej forme to zažil už každý z nás. Je to inštinkt, predtucha, predvídavosť, šiesty zmysel atď. Bežná súčasť nášho života. Najsilnejšie zážitky s ESP boli prežité vždy pri zmene vedomia alebo silnom emocionálnom zážitku - zmena vedomia, tranz, hlboká modlitba, ohrozenie života, šok, hladina alfa a podobné stavy. Je známe, že túto schopnosť bežne využívajú mnohé druhy zvierat a rastlín.

 

ESP je nezávisle na našich fyzikálnych a prírodných princípoch, preto je ťažké pochopiť skutočnú podstatu fungovania a prenosu tohto signálu. Komunikuje s nami hlavne v obrazoch. Je dokázané, že pozitívny postoj a očakávanie výrazne kladne ovplyvňuje výsledok. Je to spôsobené pravdepodobne tým, že vysielačom a prijímačom týchto signálov je náš nervový systém a mozog. ESP je teda zvláštny zmysel, ktorý nám umožňuje vnímať svet iným spôsobom, než obvyklímy telesnými zmyslami, je nezávislý na čase a priestore.

 

ESPetológia - Transcendentológia  bola uznaná platným vedným odborom. Termín ESP zaviedol a dal zákonitosť tomuto výrazu J.B.Rhine už v tridsiatych rokoch minulého storočia v Duke University. Ak sme schopný použiť ESP náhodným samovoľným spôsobom, je teda len otázkou spôsobu a cviku ako túto schopnosť používať vedome a smerovane.

 

Do školy sa môžete prihlásiť tu : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.