Srdečne vás zdravím , mám bolesti medzi lopatkou a chrbticou , čítal som o bankovaní, je to pre mňa vhodné ? a na čo všetko je to prospešné? Ďakujem.

 

,,Bankovanie ” , vákuová podtlaková masáž , klasická fyzioterapeutická metóda, stará približne 5 000 rokov nejasného pôvodu, sa vyvinula z metódy púšťania žilou. Bankovanie spôsobuje vďaka podtlaku až 12x intezivnejšie prekrvenie než aké sa dá dosiahnuť pri klasickej masáži. Vplýva na organizmus prostredníctvom tzv. Haedových zón, reflexne s hlbokým segmentovým efektom , uvoľňuje svalstvo , napomáha k odtoku lymfy, detoxikuje a dokonca vplýva na telo aj cez meridiány. Vďaka týmto faktom sa bankovanie využíva najčastejšie pri poruchách pohybového aparátu a stuhnutom svalstve, druhá oblasť najčastejšieho používania sú rôzne potiaže s gynekologickým a urologickým komplexom, tretia oblasť sa zaoberá zápalom pľúc a priedušiek. Okrem iných rôznych indikácií pre ktoré je bankovanie vhodné sa s veľkou obľubou a ešte väčším úspechom používa na odstránenie a zmiernenie príznakov celulitídy .

Kontraindikácií pri tejto metóde je veľmi málo, sú to hlavne hemofília, krehké cievy , nádory a leukémia. Samozrejme aj niektoré kontraindikácie z klasickej masáže , idú totiž ruka v ruke , v podstate sa bankovanie bez masáže nerobí.

Teda ak nemáte niektorú z týchto kontraindikácií , tak je pre vás bankovanie vhodné a určite vám pomôže. Prajem skoré uzdravenie.