Otázka : Dostal som veľa otázok ohľadom celulitídy , nadváhy a možnosti ako sa v krátkej dobe dopracovať k čo najväčšiemu úbytku rozmeru zo stehien , zadku a brucha. ( aj pre mužov )

 

Už som v jednom z článkov vysvetlil čo vlastne celulitída je a ako sa v tele vytvára . Zistili sme , že  v skutočnosti ide o manifestáciu obezity , ktorá odpovedá fibroznému väzivovému stavu medzi fasciiou a tukovými lalôčkami . ( Fibróza je zmnoženie väziva na úkor funkčnej tkane , pri väčšom rozsahu vedie k zatuhnutiu a poruche funkcie postihnutého miesta. )

Podstata poruchy je v rôznom priebehu kolagenňe - elastických vlákien. U žien tieto kolagenné vlákna obklopujú tukové bunky, keď sa tieto bunky zmnožia , vytlačujú tieto ,,hrozná“ tuku nahor a vytvárajú tzv. pomarančovú kožu. A tak pri jej likvidácií treba brať tieto fakty do úvahy.

K odbúraniu tohto javu napomáha mikrocirkulácia v týchto štruktúrach, to sa dá veľmi dobre dosiahnuť manuálnymi lymfodrenážami , miestnym zohriatím podkožia a následným odvedením lymfy v ktorej sa nahromadené tuky nachádzajú. Pre dobru cirkuláciu lymfy je veľmi prospešný pohyb , ako sú aspoň štyrisať päť minútové prechádzky každý deň a primeraný pitný režim. Už asi pred dvoma rokmi sa objavila na trhu s masážami smerovaná masáž na dosiahnutie čo najväčšieho úbytku rozmeru z problémových miest, ide o bankovu anticelulitídnu masáž v kombinácií s lymfodrenážami. Táto masáž úplne rešpektuje štruktúru celulitídy a tak je schopná v minimálnom čase odbúrať maximum nazbieraných tukov a vyrovnať celulitídne hrozná. Doterajšie skúsenosti ukazujú , že už za jednu hodinu masáže je možný minimálny úbytok až 5 milimetrov z priemeru jedného stehna, pri celých kúrach až niekoľko centimetrov. Skúste vo svojom okolí vyhľadať niekoho kto bol do tejto odbornej procedúry zaškolený. Budete príjemne prekvapený. Tuto procedúru s obľubou využívajú aj muži - nemusia cvičiť. Priamo o obezite a celkovom schudnutí sa zmienim v nasledujúcom článku, táto téma je trocha rozsiahlejšia. Veľa zdaru pri zdolávaní centimetrov.